Jak pojistit nemovitost

Pojištění nemovitosti kalkulátor představuje jen první krok na cestě za uzavřením dané pojistky. Pomocí kalkulátoru získá zájemce jen přehled o pojistných podmínkách na trhu a typ na nejlevnější pojistný produkt. To ale nestačí. Co je asi nejdůležitější při uzavírání pojištění nemovitosti – je skutečnost, jak a na kolik danou nemovitost pojistit. Můžete mít uzavřenou pojistku na nemovitost, ale pokud nejsou brány v úvahu uvedené předchozí skutečnosti – nemusí Vaše pojistka pokrývat dostatečně všechna možná rizika v potřebné výši. Průzkumem bylo zjištěno Českou asociací pojišťoven, že nejsou všechny uzavřené pojistky na nemovitosti optimálně sjednané s ohledem na jejich reálnou hodnotu.

Kalkulátor pojistné hodnoty

Pojištění nemovitosti kalkulátor spolu s kalkulátorem pojistné hodnoty nemovitosti Vám pomohou vyřešit cenu za pojištění s dostatečnou hodnotou nemovitosti. Vlastnictví nemovitosti přináší sebou i určitou míru zodpovědnosti za ní. Celková hodnota nemovitosti je závislá především na jejím stavu – myšleno, zda je ve stavu výstavby či již užívaná. Hodnota nemovitosti stoupá po její rekonstrukci a naopak klesá jejím užíváním. Jak tedy správně stanovit její hodnotu. V úvahu je nutno brát nejen současnou hodnotu nemovitosti, ale je třeba počítat i s rezervou na její údržbu. K tomu, jak takovou optimální hodnotu nemovitosti stanovit lze využít „ Kalkulátor pro stanovení minimální pojistné hodnoty“, který obsahuje nejčastější typy nemovitostí.

Podpojištění nemovitosti

Pojištění nemovitosti kalkulátor a kalkulátor pojistné hodnoty by měly zabránit podpojištění dané konkrétní nemovitosti. Podpojištění vyjadřuje stav, když pojistná částka uvedená v pojistné smlouvě je nižší než skutečná hodnota nemovitosti. Tuto skutečnost řeší i Zákon o pojistné smlouvě, ze kterého plyne vztah mezi pojištěním a odškodněním.

vyberte si kvalitní ale levné pojištění domácnosti, kvalitní porovnání havarijní pojištění, porovnání pojištění domácnosti na Top-pojištění.cz,